Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
Ficus Benjamin - Page 6 EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
Ficus Benjamin - Page 6 EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Ficus Benjamin - Page 6 EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Ficus Benjamin - Page 6 EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Ficus Benjamin - Page 6 EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Ficus Benjamin - Page 6 EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Ficus Benjamin - Page 6 EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Ficus Benjamin - Page 6 EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Ficus Benjamin - Page 6 EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 39 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 39 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Ficus Benjamin

+32
dacapd
Rimljanka
ROSA
BetiBup
Yolli
daniela
Iain
Tilia cordata
d77
Marinela
niho
marija
dzomba77
agava
JeJa
suzana
jaca30
slacko
alisa
tasa
sladja81
Aiwa
mena
Dona
djeka
vlasta
Mila1
Goga
Fatka
boki_bl
kelta
Monk
36 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Ići dole  Poruka [Strana 6 od 6]

126flow Re: Ficus Benjamin Pet Sep 11 2009, 20:36

Yolli

Yolli
počasni član
počasni član

Kato supeeer su ti benjamini veildance veildance veildance
Na donjoj slici da li su tu to zelenolisni ili zuti? ( Zuti su mi zasad tiha patnja, nadam se ne zadugo)

127flow Re: Ficus Benjamin Sub Sep 12 2009, 19:45

dzomba77

dzomba77
počasni član
počasni član

Vidim da je vec par vas unijelo Ficus u stan/kucu...i ja sam to mislila uraditi sutra jer noci su hladne...danas sam ga ostavila vani u dvoristu jer je padala kisa i to ce mu biti lijep tus prije unosenja u stan Smile ...jesam li dobro uradila? I jel' rano da kucno cvijece smjestim u stan??? Hvala vam... Smile

128flow Re: Ficus Benjamin Sub Sep 12 2009, 19:49

mena

mena
moderator
moderator

Dzomba ja licno unosim,jer kad pocnem sa grijanjem on se shokira i otpadnu mu gotovo svi listovi,,opet kazem to radim iz licnog iskustva..
Sto se tice ostalih biljkica necu ih jos unositi prednost unosenja ima samo benjo.. Very Happy

http://biljke.bosnianforum.com/

129flow Re: Ficus Benjamin Sub Sep 12 2009, 19:55

dzomba77

dzomba77
počasni član
počasni član

mena ::Dzomba ja licno unosim,jer kad pocnem sa grijanjem on se shokira i otpadnu mu gotovo svi listovi,,opet kazem to radim iz licnog iskustva..
Sto se tice ostalih biljkica necu ih jos unositi prednost unosenja ima samo benjo.. Very Happy


Ah,znaci samo on Very Happy Very Happy ...kod mene su na terasi(zajedno) Ficus,Zamioculcas,Crassula,Zeleni klorofit,Jasmin S. ; Begonija(ona klasicna ne ove sad s cvijetovima),Seflera...pa sam kontala da li da ih vratim na terasu(danas sam ih ostavila na kisi u dvoristu) ili da ih unesem u stan...Za kaktuse znam da mogu jos cekati ali s ovim cvijecem???!! Hvala ti Mena na brzom odgovoru Very Happy ...

130flow Re: Ficus Benjamin Sub Sep 12 2009, 20:00

mena

mena
moderator
moderator

Ma slobodno ostavi ostale,i kod mene su sve biljke napolju osim onih koje nisu ni bile ovog ljeta napolju jer nisu imale mjesta..

http://biljke.bosnianforum.com/

131flow Re: Ficus Benjamin Sub Sep 12 2009, 20:08

dzomba77

dzomba77
počasni član
počasni član

mena ::Ma slobodno ostavi ostale,i kod mene su sve biljke napolju osim onih koje nisu ni bile ovog ljeta napolju jer nisu imale mjesta..


Ok,Hvala ti najljepsa!!! Very Happy Very Happy

132flow Re: Ficus Benjamin Sub Sep 12 2009, 21:47

slacko

slacko
počasni član
počasni član

Devojke moje..... langsam.Slušala sam prognozu i kažu da će sledeće nedelje biti do 29 stepeni ,rano je još.Bendžamin može ali ovo ostalo DŽomba nemoj dirati.Smanji zalivanje na srednje i pusti ih da uživaju još malo.zima će biti dugaa,imaš kad.

133flow Re: Ficus Benjamin Ned Sep 13 2009, 10:42

dzomba77

dzomba77
počasni član
počasni član

slacko ::Devojke moje..... langsam.Slušala sam prognozu i kažu da će sledeće nedelje biti do 29 stepeni ,rano je još.Bendžamin može ali ovo ostalo DŽomba nemoj dirati.Smanji zalivanje na srednje i pusti ih da uživaju još malo.zima će biti dugaa,imaš kad.


Ok Slacko Very Happy ,Hvala ti...tako sam i uradila...sad Ficus Lyrata ima drustvo drugog Ficusa Very Happy pa valjda nece tugovati vise jer vec je izgubio 2 lista...a rekli su oni da je dosta zahtjevan kao cvijet... Crying or Very sad ...

134flow Re: Ficus Benjamin Ned Sep 13 2009, 17:07

dzomba77

dzomba77
počasni član
počasni član

Slacko..i ja sam veceras slusala prognozu...vec od veceras nam najavljuju snijeg na planinama na visini od 1800-2000 m...Bergamo je danas dobro prosao,bio je topal dan...ali gledam sta su kisa i led uradili u ostalom dijelu Italije,katastrofa!!

Sto se tice cvijeca,ostavljam ga jos napolju jer je zasticeno na balkonu mada se ocekuje veliki pad temperatura kod nas...pa vidjet' cu... Wink

135flow Fikus bendzamin Pet Okt 30 2009, 16:11

yellow

yellow
počasni član
počasni član

Celo leto su mi moji Bendzamini bili napolju.Pre hladnih dana sam ih unela u kucu,i svaki dan mu opada puno lisca Crying or Very sad .Sta se desav? Sad

136flow Re: Ficus Benjamin Pet Okt 30 2009, 21:33

alisa

alisa
moderator
moderator

yellow to je normalna pojava kod fikusa b.Kada ljetuju napolju i unesu se pred zahlađenje ,obično reaguju tako kao što si ti opisala.Ne brini,nije ništa strašno.Jest da će izgubiti dosta listića,ali na proljeće će se oporaviti.Ubuduće unesi ih dok je napolju još uvijek toplo.Bar ja tako radim zadnjih godina i nemam više tog problema.Lakše podnesu šokove premještanja i pormjenu klime na taj način...

137flow Re: Ficus Benjamin Pet Okt 30 2009, 22:04

Yolli

Yolli
počasni član
počasni član

Slazem se sa Alisom!
Prethodnih godina sam cekala hladne dane i onda unela fikuse u tople prostorije i desavalo se da im bas opadne lisce! Ove godine sam unela jos dok su bili relativno topli dani, i to zahvaljujuci forumasima koji su o tome pisali, i za sada se dobro drzi, dosad mu je otpao tek po koji listic veildance

138flow Re: Ficus Benjamin Ned Nov 01 2009, 15:19

yellow

yellow
počasni član
počasni član

Alisa,Yolli hvala vam puno na savetu,ubuduce cu tako i da uradim.bas sam se uplasila da ce da uginu.Dosad ih nisam iznosila na terasu inace ih imam 4 vrste sunny

139flow Re: Ficus Benjamin Ned Jan 10 2010, 19:42

mena

mena
moderator
moderator

Kod mene su na benjaminina maltene svi listovi otpali Suspect Suspect nista novo i neobicno sad opet tjeraju nove listove..
Pa kad ih iznesem na proljece napolje oni ce opet da bojkotuju i tako stalno..
Najbolje bi bilo da ih ne iznosim napolje ali moram jer napolju naprosto podivljaju..

http://biljke.bosnianforum.com/

140flow Re: Ficus Benjamin Ned Jan 10 2010, 19:52

alisa

alisa
moderator
moderator

I kod mojih benjamina otpali su listovi,ali ne baš previše kao predhodni godina..Bitno je da rastu novi listići! Laughing

141flow Re: Ficus Benjamin Sub Jan 23 2010, 21:43

mena

mena
moderator
moderator

Konacno su krenuli novi listici

http://biljke.bosnianforum.com/

142flow Re: Ficus Benjamin Ned Jan 24 2010, 11:12

p_e_r_o@hotmail.com


počasni član
počasni član

kod mene benjamin u boravku s jedne strane totalno otpao a s druge ima dosta listova i odnio sam ga na hladnije sad se dobro drzi i raste....al sam reko da cu ga naproljece dobro podšišat....

143flow Re: Ficus Benjamin Ned Jan 31 2010, 16:24

yellow

yellow
počasni član
počasni član

Mislim da cu i ja moje dobro osisati,nema na njima dvadeset liscica
Sad Suspect No

144flow Re: Ficus Benjamin Ned Jan 31 2010, 18:25

mena

mena
moderator
moderator

Nemoras ih sjeckati sad ce oni da potjeruju nove listice..

http://biljke.bosnianforum.com/

145flow Re: Ficus Benjamin Uto Feb 02 2010, 16:43

yellow

yellow
počasni član
počasni član

Na nekim grancicama je vec poteralo a druga polovina stabla izgleda tako jadno isuvo iako je ta strana okrenuta vise prema svetlosti. Suspect Suspect
Nadam se da ce i na tom delu da potera na prolece confused confused confused
ako nece onda cu je osisati No No

146flow Re: Ficus Benjamin Pet Apr 29 2011, 18:05

Partizanka


Novi član
Novi član

UPOMOC LJUDI?!?!?!?

imam ogroman ficus benjamin ne znam sad koja je podvrsta ali nije ovaj bijeli nego je tamno zeleno lisce

uvijek mi je u kuci ne iznosim ga jer kod mene nikada nije dovoljno toplo za biljke vani (u norveskoj sam)
cijelu zimu je bio tu gdje stoji vec od jula prosle godine ... i cijelu mu je zimu ispod njega bilo upaljeno podno grijanje iako sam se plasila da ce ga to totalno unistiti on je sve super podnio
zaljevam ga kao i svo drugo cvijece jednom sedmicno

... sad prolazim pored njega ... AVAJ moj se benji poceo susiti ... lisce iz sredine drveta zuti i pri i najmanjem dodiru opada kao da je hladna jesen Sad

sta da mu radim??? da poskidam to zuto lisce hoce li mi se oporaviti???
sumnjam da sam preskocila da ga zalijem ... a i mislim da ne bi tako reagovao zar ne??
ima svjetlosti tu gdje jeste i ako ju je imao zimus kada maltene nema svjetla ... sada je ima i previse

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 6 od 6]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu