Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Rezervacije u toku za jesenju sadnju voćnih sadnica
KUHINJA - Recepti - Page 3 EmptyNed Avg 04 2024, 22:34 od benson

» Ručna transportna kolica
KUHINJA - Recepti - Page 3 EmptyČet Jun 06 2024, 22:10 od benson

» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
KUHINJA - Recepti - Page 3 EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
KUHINJA - Recepti - Page 3 EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
KUHINJA - Recepti - Page 3 EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
KUHINJA - Recepti - Page 3 EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
KUHINJA - Recepti - Page 3 EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
KUHINJA - Recepti - Page 3 EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
KUHINJA - Recepti - Page 3 EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 12 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 12 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 174 dana Sre Okt 09 2024, 22:04

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

KUHINJA - Recepti

+18
nermana
mak
niho
inaaa
alisa
Marinela
lepa kata
ema
Simica
slacko
marija
mena
mikimile
bucka
Kole
bubamarac
Marin
kelta
22 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Ići dole  Poruka [Strana 3 od 3]

51KUHINJA - Recepti - Page 3 Empty Re: KUHINJA - Recepti Pon Feb 28 2011, 07:07

kelta

kelta
počasni član
počasni član


Neke biljke koje imaju afrodizijacka svojstva:

oleandar, lovor, bršljan, celer, bosiljak, ruzmažrin, ginseng (korijen istočnoazijske ljekovite biljke), hmelj, šafran, vanilija, mažuran, cimet, kopriva, strihnin, anis, korijen "popanka" (Arcantus Heracleum), čaj ili duhan od campane (meksički ljubavni cvijet), orasi, smokve, suhe šljive, jabuke, banana, muškatni oraščić, češnjak, artičoka, šparoga, bademi, tartufi, sjemenke pinije te med i crveni luk.

Banane – Podižu samopouzdanje, a na taj način i želju za intimnošću.
Orasi, bademi, lešnici – U kineskoj medicini se koriste za lečenje impotencije.
Ginseng – Koren ginsenga povećava protok krvi u spolnim organima

52KUHINJA - Recepti - Page 3 Empty Re: KUHINJA - Recepti Pon Feb 28 2011, 07:12

kelta

kelta
počasni član
počasni član

Kava

Stručnjaci preporučuju konzumaciju kave koja može muškarcima biti od velike koristi u borbi s erektilnom disfunkcijom kada je u pitanju tjeskoba zbog seksualnog odnosa. Stres i napetost mogu ostaviti traga na muškoj psihi, te su tako značajni faktori koji inhibiraju seksualne aktivnosti. Kava može pomoći ublažiti tenzije, raspršiti stres i dopustiti "koncentriranje na posao".

Šparoga

Krcate su vitaminom E koji stimulira stvaranje hormona potrebnih za aktivan seksualni život. On zadržava željenu razinu seksualne želje i raspoloženja. Njegova moć stvaranja osjećaja euforije uzrokuje pojačanu seksualnu uzbudljivost. a isto tako djeluje pozitivno na kožu, stoga ga mnoge kozmetičke kuće koriste u proizvodnji krema.

Sladić

Iako u našim krajevima nije toliko popularan, sladić predstavlja jednu od najpopularnijih vrsta slatkiša u SAD-u. Smatra se kako ovaj slatkiš imitira učinak estrogena i progesterona – hormona koji su odgovorni za reproduktivne funkcije žena. Korijen sladića se također preporučuje ženama kako bi ublažile simptome PMS-a, velikog ubojice strasti.

53KUHINJA - Recepti - Page 3 Empty Re: KUHINJA - Recepti Pon Feb 28 2011, 07:17

kelta

kelta
počasni član
počasni član

I alkohol...i dosta od mene na tu temu Very Happy
Ako je malo profulala mjesto, to ce moderatori da isprebacuju B)

54KUHINJA - Recepti - Page 3 Empty Re: KUHINJA - Recepti Čet Jul 07 2011, 17:43

nermana

nermana
počasni član
počasni član

Dragi forumaši nadam se da ste mi svi zdravi i da vam ovaj recept nije potreban.Ali nisam mogla a da ga sa vama ne podijelim.Vidjela sam da Ema traži nešto za čišćenje organizma a ova moja isprobana ENERGETSKA BOMBA je za jačanje imuniteta i krvi,konkretno Fe u krvi.Meni je mnogo pomogao,da nije za vjerovati.

250 gr jabuka
250 gr mrkve
250 gr oraha
250 gr datula(hurmi)
250 gr suhi grožđica
3 limuna
1 kg meda

Jabuke i mrkvu sitno narendati,datule i grožđice sitno nasjeckati,orahe samljeti,iscjediti sok od tri limuna i sve to sastaviti sa medom.Dobro izmiješati.Od ove smijese dobijete tri tegle koje morate držati u frižideru.

Upotreba:
Uzimati po jednu supenu kašiku tri puta dnevno.

Želim vam svima puno zdravlja,al neka vam je i ovaj recept pri ruci. limun limun limun

55KUHINJA - Recepti - Page 3 Empty Re: KUHINJA - Recepti Čet Jul 07 2011, 21:03

Fatka

Fatka
počasni član
počasni član

Draga moja pa to je super ali kako da se izborim sa viskom kilograma, to deblja.

56KUHINJA - Recepti - Page 3 Empty Re: KUHINJA - Recepti Pet Jul 08 2011, 18:29

ružica

ružica
počasni član
počasni član

KElta hvala na ovako divnim savjetima.......Našla sam nešto što več dugo tražim Wink Wink Wink Wink Wink Wink

57KUHINJA - Recepti - Page 3 Empty Re: KUHINJA - Recepti Sub Jul 09 2011, 20:57

kelta

kelta
počasni član
počasni član

ružica ::KElta hvala na ovako divnim savjetima.......Našla sam nešto što več dugo tražim Wink Wink Wink Wink Wink Wink

Nije bilo sugestivno, ali ako koga ovi postovi usrece, pozdravljam Wink

58KUHINJA - Recepti - Page 3 Empty Re: KUHINJA - Recepti Ned Jul 24 2011, 09:46

Orhideja

Orhideja
Novi član
Novi član

Pozdrav svima Very Happy

Evo mog priloga na temu recepti: Keski sa lavandom

150 g putra
100 g secera (moze i secer u prahu)
1 jaje
170 g brasna
1 zlicica praska za pecivo
1 veliku zlicu susenog cvijeta lavande

Pjenasto mijesati putar, secer i jaje, zatim dodati brasno i pr.za pecivo. Na kraju umijesati lavandu
Malom zlicicom praviti hrpice na limu (masni papir). Treba ostaviti dosta mjesta jer se kuglice rasire, da se ne bi zalijepile. Peci na oko 160° dok ne porumene.
Od te mjere bude 40 keksica, to su dva lima

Jako dobro uz caj od mente i lavande

59KUHINJA - Recepti - Page 3 Empty Re: KUHINJA - Recepti Sub Avg 20 2011, 22:44

nermana

nermana
počasni član
počasni član

Evo jednog lijepog recepta za baklavu koja je neizostavni dio sofre (trpeze) za bajram koji nam se bliži.
BAKLAVA
1 kg oraha
1 kg gotovih tanki jufki (kora) za baklavu
1 maslac
2,5 dl ulja
1,25 kg šećera
2 limuna
Rastopiti maslac u ulju i premazati jufke koje ste predhodno oblikovali prema tepsiji u koju ćete složiti baklavu. Slagati po tri jufke, ali svaku premazati smjesom ulja i maslaca. Na treću jufku staviti mljevene orahe koje ste pomiješali sa 250 g sitnog šećera. Tako sve radite dok ne potrošite jufke i orahe. Poslijednji sloj treba imati četiri jufke zbog pečenja. Oštrim nožem isjeći baklavu na rombove i zaliti preostalom smijesom maslaca i ulja. Baklavu peći na 220 stepeni 20 minuta, a zatim smanjiti temperaturu na 180 stepeni i peći još jedan sat. Pripremiti agdu (zaljev): 1 kg šećera otopiti u vodi i kuhati dok ne prokuha a onda temperaturu smanjiti da bi se napravio sirup. U agdu narezati dva limuna. Zaliti ledenu baklavu sa ledenom agdom.
SAVJET:
Nakon pečenja baklava mora imati zlatnosmeđu boju i mora "šetati" po tepsiji.
Važno je baklavu pritisnuti drugom tepsijom istog oblika u koju možete sipati malo vode zbog težine kako bi jufke upile agdu, a da se ne podignu.

60KUHINJA - Recepti - Page 3 Empty Re: KUHINJA - Recepti Sre Sep 21 2011, 09:05

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

nermana ::Dragi forumaši nadam se da ste mi svi zdravi i da vam ovaj recept nije potreban.Ali nisam mogla a da ga sa vama ne podijelim.Vidjela sam da Ema traži nešto za čišćenje organizma a ova moja isprobana ENERGETSKA BOMBA je za jačanje imuniteta i krvi,konkretno Fe u krvi.Meni je mnogo pomogao,da nije za vjerovati.

250 gr jabuka
250 gr mrkve
250 gr oraha
250 gr datula(hurmi)
250 gr suhi grožđica
3 limuna
1 kg meda

Jabuke i mrkvu sitno narendati,datule i grožđice sitno nasjeckati,orahe samljeti,iscjediti sok od tri limuna i sve to sastaviti sa medom.Dobro izmiješati.Od ove smijese dobijete tri tegle koje morate držati u frižideru.

Upotreba:
Uzimati po jednu supenu kašiku tri puta dnevno.

Želim vam svima puno zdravlja,al neka vam je i ovaj recept pri ruci. limun limun limun

Napravili smo ovu energetsku bombu i svima se jako svidela, druga tura je pri kraju i u planu je da se pravi jos. Preporucujem ovaj recept svima Very Happy

http://poljoinfo.com

61KUHINJA - Recepti - Page 3 Empty Re: KUHINJA - Recepti Pon Jan 16 2012, 21:24

FatimaH


aktivni član
aktivni član

Drage moje, evo i ja da se malo pridružim sa svojim receptima. KOKOS PITA pola kg gotove jufke za baklavu 7 kom jaja 1 čaša šećera 1 čaša kajmaka 1 čaša ulja 300 gr kokos brašna 1 prašak za pec. sirup: 12 malih šoljica šećera i 12 šoljica vode; samo prokuhati malo prohladiti i pitu i sirup, pa zaliti i poklopiti. Pita se slaže kao gibanica, isiječe na kocke i staviti u rernu na 170 step. da se peče dok ne dobije lijepu rumenu boju izvaditi malo prohladiti i zaliti pa poklopiti sa većom tacnom. Probajte nećete se pokajati.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 3 od 3]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Similar topics

-

» RECEPTI SA SAMPINJONIMA

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu