Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Klorofit, zeleni ljiljan EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Klorofit, zeleni ljiljan EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Klorofit, zeleni ljiljan EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Klorofit, zeleni ljiljan EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Klorofit, zeleni ljiljan EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Klorofit, zeleni ljiljan EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Klorofit, zeleni ljiljan EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
Klorofit, zeleni ljiljan EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
Klorofit, zeleni ljiljan EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Klorofit, zeleni ljiljan

+17
niho
jasminaaa
ema
dzomba77
mena
voki
jaca30
agava
bubamarac
Juanita
Dina
djeka
Kole
Monk
Mila1
boki_bl
Goga
21 posters

Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 3]

1Klorofit, zeleni ljiljan Empty Klorofit, zeleni ljiljan Pet Okt 26 2007, 17:58

Goga

Goga
aktivni član
aktivni član

Vjerojatno jedna od kućnih biljaka koje se najlakše uzgajaju i razmnožavaju. Postoji nekoliko vrsta, a svima je zajedničko da lijepo izgledaju na povišenoj polici ili u visećoj košari. Vrsta sa potpuno zelenim lišćem traži veoma malo svijetlosti pa je pogodna za prostore koji nisu baš jako bogati svijetlom. Šarenoj, bijelo-zelenoj potrebno je više svijetla, ali ne voli direktno sunce.
Zalijevajte je po ljeti dva puta tjedno, a zimi otprilike jednom na tjedan.
Ljeti će joj goditi prskanje lišća.
Ako primjetite da su listovi na vrhovima požutjeli, znači da nedostaje vlage. Te požutjele listove odrežite kako bi biljka izgledala ljepše.
Prihranite je jednom mjesečno vodom kojoj ste dodali tekuće gnojivo za lisnate biljke.
Klorofit obično u kasno proljeće ( mada nije pravilo ) potjera izdanke na kojima su mali bijeli cvjetovi, koji se kasnije pretvore u nove mlade biljčice. Ti mali grmići s vremenom puste korijenčiće i tada ih jednostavno stavite u lonac sa zemljom i evo mladih biljčica.
Ne morate odrezati sve izdanke. Onako sa tim zračnim mladicama izgledaju baš lijepo.

Klorofit, zeleni ljiljan PA180010

2Klorofit, zeleni ljiljan Empty Re: Klorofit, zeleni ljiljan Pet Okt 26 2007, 19:11

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

Lijepa biljka ... kod nekog je vidjeh ali nikako da se sjetim gdje Smile
Inace nisam znao pravi naziv ove biljkice

3Klorofit, zeleni ljiljan Empty Re: Klorofit, zeleni ljiljan Pet Okt 26 2007, 21:20

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

nisam ni ja znala kako se zove a jako lako se razmozava ovim biljkama sta vise. Ti viseci elementi su mi i najdrazi a biljka je bas dekorativna. Inace postoji osim ove sarene i potpuno zelena.

4Klorofit, zeleni ljiljan Empty Re: Klorofit, zeleni ljiljan Sub Okt 27 2007, 22:41

Monk


Član
Član

evo josh jdno varijeteta te vrste

Klorofit, zeleni ljiljan Klorof10

5Klorofit, zeleni ljiljan Empty Re: Klorofit, zeleni ljiljan Ned Okt 28 2007, 09:18

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

Kao da je bila kod frizera flower !

6Klorofit, zeleni ljiljan Empty Re: Klorofit, zeleni ljiljan Ned Okt 28 2007, 12:05

Goga

Goga
aktivni član
aktivni član

Ova druga šarena varijanta mi je krasna , ali je još kod nikoga nisam vidjela u živo da pelcam. Čista zelena varijanta je također lijepa, ali jednostavno ni nju nikada nisam sebi pelcala. jocolor

7Klorofit, zeleni ljiljan Empty Re: Klorofit, zeleni ljiljan Pon Okt 29 2007, 20:59

Monk


Član
Član

Izglleda kao da se posvadjala sa frizerom koji je stavljao mini val...hi,hi,hi

kao shto rekoste jednostavna biljka, je sam je kupila za neke sitne pare ..i zaboravila za nju jer se naprosto izgubi u svoj ono dzungli ...i odjadnom....vau...i mene je iznenadila (PRIJATNO )

8Klorofit, zeleni ljiljan Empty Re: Klorofit, zeleni ljiljan Uto Okt 30 2007, 19:06

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

Monk ::evo josh jdno varijeteta te vrste

Kako je puni naziv ovog varijateta ??? Krasna biljka Smile

9Klorofit, zeleni ljiljan Empty Re: Klorofit, zeleni ljiljan Uto Okt 30 2007, 19:41

Monk


Član
Član

ma nemam pojma

maslachak,,hi,hi,hi

10Klorofit, zeleni ljiljan Empty Re: Klorofit, zeleni ljiljan Sre Okt 31 2007, 16:57

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

Ejs maslacak Laughing ... ozbiljno pitam !!!

11Klorofit, zeleni ljiljan Empty Re: Klorofit, zeleni ljiljan Sub Apr 05 2008, 08:14

Kole

Kole
počasni član
počasni član

Stvarno zahvalna i dekorativna biljka veildance Ja imam sa varijetet zelenim listovima veildance

12Klorofit, zeleni ljiljan Empty Re: Klorofit, zeleni ljiljan Sub Apr 05 2008, 08:51

djeka

djeka
počasni član
počasni član

A ja sa kontra sarom, kod mene je belo spolja, a ne po sredini Laughing Laughing
Klorofit, zeleni ljiljan Dscn0410

13Klorofit, zeleni ljiljan Empty Re: Klorofit, zeleni ljiljan Sub Apr 05 2008, 13:34

Dina

Dina
počasni član
počasni član

veildance veildance

super ljudi samo moram vam nesto reci
moj ljiljan se je bio preko zime osusio
nisam ga dirala iz saksije samo sam ga povremeno zaljevala
i bas sam juce primjetila da su pocele mladice iz saksije

14Klorofit, zeleni ljiljan Empty Re: Klorofit, zeleni ljiljan Sub Maj 03 2008, 08:44

Juanita

Juanita
Član
Član

E bas lepa biljcica...deluje obicno,ali je vrlo dekorativna...ja sam pre neki dan kupila dve male i sad pocinjem da ih negujem,da mi budu tako lepe kao na slikama.Inace kako sam ih dodala medju ostale biljke moj mini vrt je dobio drugu,mnogo veseliju dimenziju...stvarno je efektna!!!!!!

15Klorofit, zeleni ljiljan Empty Re: Klorofit, zeleni ljiljan Pet Jul 11 2008, 18:19

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Moj zeleni klorofit cveta vec treci put ove godine Very Happy

Klorofit, zeleni ljiljan Klorof10

http://poljoinfo.com

16Klorofit, zeleni ljiljan Empty Re: Klorofit, zeleni ljiljan Ned Jul 13 2008, 08:49

djeka

djeka
počasni član
počasni član

funkyboy, izgleda vrlo lepo veildance i verovatno mu to mesto bas, bas odgovara, kad tako lepo napreduje Very Happy

17Klorofit, zeleni ljiljan Empty Re: Klorofit, zeleni ljiljan Ned Jul 13 2008, 12:16

bubamarac

bubamarac
moderator
moderator

Mislim da je fora u tome sto svako vece sipam pomalo vode u tacnu ispod saksije i on to jako brzo upije. Preko zime stoji u predsoblju koje se ne grije na dosta tamnom mestu. Kad dodje prolece njega iznosim jako rano napolje posto je dosta otporan. Ove godine ga nisam prihranjivao jos nijednom i bas lepo tera.

http://poljoinfo.com

18Klorofit, zeleni ljiljan Empty Re: Klorofit, zeleni ljiljan Ned Jul 13 2008, 20:41

agava

agava
počasni član
počasni član

Klorofit, zeleni ljiljan Photo-33

evo i moga ljepotana sav u loknicama

19Klorofit, zeleni ljiljan Empty Re: Klorofit, zeleni ljiljan Ned Jul 13 2008, 20:43

jaca30

jaca30
zaslužni član
zaslužni član

veildance još jednom sve pohvale veildance

20Klorofit, zeleni ljiljan Empty Re: Klorofit, zeleni ljiljan Pon Avg 25 2008, 11:01

voki

voki
počasni član
počasni član

Klorofit, zeleni ljiljan IMG_0241-1
Moj tamno zeleni hlorofitum cveta celo leto, a sada sam primetio da se formiraju i plodovi
Klorofit, zeleni ljiljan IMG_0230-1
Semenke su slične kao kod Turskog karanfila ili crnog luka
Klorofit, zeleni ljiljan IMG_0238-1

21Klorofit, zeleni ljiljan Empty Re: Klorofit, zeleni ljiljan Pon Avg 25 2008, 11:16

mena

mena
moderator
moderator

Svasta tolike ga godine imam a nisam iskreno ni zagledala dali imaju sjemenke..Pa to je super..

http://biljke.bosnianforum.com/

22Klorofit, zeleni ljiljan Empty Re: Klorofit, zeleni ljiljan Pon Avg 25 2008, 11:19

voki

voki
počasni član
počasni član

I ja sam jučer sasvim slučajno primetio zrele i zelene plodove, lako ih je razmnožiti vegetativno, tako da nema potrebe semenom, ali je zanimljivo znati da ova biljka ima i seme.

23Klorofit, zeleni ljiljan Empty Re: Klorofit, zeleni ljiljan Sub Nov 08 2008, 20:56

dzomba77

dzomba77
počasni član
počasni član

Moju je napao zeleni mali crv.. trenutno je napolju,poprskala sam je..bas mi ju je zao..ionako je mala jos sad se mora boriti s crvom!!
Neznam da li bi njoj pomogao stari lijek nasih nena,koji se koristi za Orchidee,tj.da joj ocistim liske sa mjesavinom:voda-alkohol-tecni sapun?!
Jel' neko od vas imao iskustva s zelenim crvicem??
Uspio je preci i na drugi cvijet..i njega sam poprskala..i sad ih posmatram mada je zeleni ljiljan u losem stanju..pojeo mi je dosta liske..!!
Sta sad?
Hvala Vam!!

24Klorofit, zeleni ljiljan Empty Re: Klorofit, zeleni ljiljan Ned Nov 09 2008, 06:34

ema


počasni član
počasni član

I ja bih dobro pregledala biljke, odstranila svakog crva (bljak), i dalje posmatrala da se neće ponovo pojaviti. Meni se to desilo sa alstroemerijom, uklonila ga, pratila i nije se više pojavio.

25Klorofit, zeleni ljiljan Empty Re: Klorofit, zeleni ljiljan Ned Nov 16 2008, 20:12

dzomba77

dzomba77
počasni član
počasni član

ema ::I ja bih dobro pregledala biljke, odstranila svakog crva (bljak), i dalje posmatrala da se neće ponovo pojaviti. Meni se to desilo sa alstroemerijom, uklonila ga, pratila i nije se više pojavio.

Hvala ti ema Very Happy ..jos uvijek je drzim napolju..razmisljam da joj odstranim liske koje joj je pojeo crv..doveo ju je stvarno u lose stanje..a ona mala,i nije imala puno liski..jadnica Crying or Very sad !!

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 3]

Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu