Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnje teme
» Fotinija - Red robin - Akcija 350 din!
Da li je vrijeme da unosimo cvijece u kucu? EmptyPet Apr 19 2024, 06:16 od benson

» Fotinija - Red robin
Da li je vrijeme da unosimo cvijece u kucu? EmptyNed Apr 14 2024, 07:45 od benson

» Prodaja sadnica svih vrsta voća
Da li je vrijeme da unosimo cvijece u kucu? EmptyČet Feb 15 2024, 09:25 od benson

» Sadnice šljive 130 dinara Akcija!
Da li je vrijeme da unosimo cvijece u kucu? EmptySre Feb 07 2024, 10:24 od benson

» Na prodaju suva šljiva (Sterlej, Rod 2023) bez koštice rehid
Da li je vrijeme da unosimo cvijece u kucu? EmptyČet Dec 28 2023, 13:04 od benson

» Trogodišnje i dvogodišnje voćne sadnice za dvorište i baštu
Da li je vrijeme da unosimo cvijece u kucu? EmptyNed Nov 19 2023, 09:18 od benson

» Prodajem sadnice Paulovnije Shan Tong
Da li je vrijeme da unosimo cvijece u kucu? EmptyČet Okt 26 2023, 07:24 od benson

» Trogodisnje i dvogodisnje vocne sadnice već od 150 din
Da li je vrijeme da unosimo cvijece u kucu? EmptyPet Avg 18 2023, 09:16 od benson

» продајем оксикодон 30 мг, продајем субоконе
Da li je vrijeme da unosimo cvijece u kucu? EmptySub Jul 01 2023, 16:54 od arvidmedic

Socijalna tabla
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Fluks RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vrijeme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 9 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 9 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 170 dana Čet Mar 08 2012, 15:36

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Da li je vrijeme da unosimo cvijece u kucu?

+20
ema
mak
Strelicijum
Yolli
alisa
slacko
Pulherija
lepa kata
voki
mena
tasa
agava
djeka
JeJa
dzomba77
Mila1
boki_bl
vlasta
kelta
Fatka
24 posters

Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 3]

Fatka

Fatka
počasni član
počasni član

Posto je iznenada jako zahladnilo mene brinu moje mnogobrojne saksije koje se nalaze na velikoj terasi.Zelim vase misljenje da li mogu jos ostati ili ih moram unositi u kucu?One osjetljivije tropske sam odmah smjestila u kucu, ali mi je svaka biljka vazna pa ne bih zelila da ih izgubim.Koje jos mogu da se zadrze vani ne mogu tako brzo da ih smjestim, moram pomjerati namjestaj da bi ih smjestila.

kelta

kelta
počasni član
počasni član

I ja imam isti problem Sad
A ni sama ne znam sta da radim Embarassed

vlasta

vlasta
moderator
moderator

joj fatka nemoj da me brines...ja sam u novom sadu do kraja septembra a sve su mi biljke vani....ja se iskreno nadam da ce da otopli...a sad slusam na vijestima da je na planinama pao snijeg...frka...

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

Mislim da jos nije vrijeme za unosenje biljki bez obzira na trenutne nagle promjene temperature ...

Jos se temperatura preko noci ne spusta ispod 4 stepena !

Fatka

Fatka
počasni član
počasni član

Boki, za tropske biljke jeste vrijeme.Hladan je vjetar a njima to bas ne odgovara.Evo cijeli dan pravim raspored gdje sta da smjestim, moram im ugadjati, svjetlost, toplota.Vec mi kuca lici na dzunglu.
Like a Star @ heaven

kelta

kelta
počasni član
počasni član

sunny
Danasnje vrijeme obecava Smile

Mila1

Mila1
počasni član
počasni član

Fatka ::Posto je iznenada jako zahladnilo mene brinu moje mnogobrojne saksije koje se nalaze na velikoj terasi.Zelim vase misljenje da li mogu jos ostati ili ih moram unositi u kucu?One osjetljivije tropske sam odmah smjestila u kucu, ali mi je svaka biljka vazna pa ne bih zelila da ih izgubim.Koje jos mogu da se zadrze vani ne mogu tako brzo da ih smjestim, moram pomjerati namjestaj da bi ih smjestila.


veildance

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

Unosite li biljke ?
Ja jos sve drzim na balkonu kao da su ljetni dani ... Cool

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

Ljudi naglo je zahladilo evo sad je 7 stepeni vani a sutra ujutro se ocekuju mrazevi i temperatura blizu nula stepeni celzijusevih !!!
Predlazem lagano unosenje prvo najosjetljivijih biljki pa onda i svih ostalih koje ne mogu da prezime na vani ...

kelta

kelta
počasni član
počasni član

Ja unijela spring

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

Ti si prava carobnica Cool

boki_bl

boki_bl
moderator
moderator

Evo jutros je i pao prvi snjeg ove godine u Banja Luci ! Smile
Moglo bi se reci prvi dobar snijeg u posljednje 2 godine ... jer je prosla
godina bas bila topla zima pa snijega nije ni bilo skoro nikako , obradovao me jutros Very Happy

dzomba77

dzomba77
počasni član
počasni član

Citam ovo sto je Boki napisao/la..22.oktobra '07. u Banja Luci je pao snijeg..wow..kakvo vam je vrijeme sad?
ja sam svoje biljke unijela prije 7 dana jer oktobar je bio lijep,topao mjesec..kazem "bio" jer noci su sad pohladne ali razlog zbog cega sam unijela cvijece je bila..ona izmaglica,rosa i znam da im to ne odgovara.. mada su pelargonije,new guinea,ciklamini jos uvijek napolju i jos uvijek su jako lijepi..recimo jucer smo imali lijep dan,sunce,20 stepeni..ali danas je vec drugacije tako da i ove nagle promjene im skode..inace,unosenje u kucu je proslo bolje nego sto sam zamisljala,pronasla sam mjesto svakom cvijetu i bas mi je drago..bila sam malo zabrinuta jer ove godine ih je "dosta vise" nego prosle godine! Very Happy ...ali sad je sve ok i svaki dan uzivam u njihovoj ljepoti Very Happy !
Toliko od mene.. Wink

JeJa

JeJa
počasni član
počasni član

Još ne pada temperatura toliko, ali moje su sve unutra osim Sempervivuma, jer sam jedne godine imala peh da je iznenada pala temperatura preko noći i desetkovala mi pola biljaka.. tako da, sad mislim na vreme.

djeka

djeka
počasni član
počasni član

Meni je jos uvek vecina biljaka napolju, kao da je jos leto Like a Star @ heaven i koliko me secanje sluzi, nikada do sada mi nisu bile biljke napolju u ovo doba godine.
Evo primera crveni dupli hibiskus, jos uvek cveta, ali je sve vise zutih listova po njemu.Slikano 03.11.
Da li je vrijeme da unosimo cvijece u kucu? Dscn3510

agava

agava
počasni član
počasni član

Djeka uživaj dok možeš u toj ljepoti a što se tiće cvijeća i moje je još vani veildance

dzomba77

dzomba77
počasni član
počasni član

Ja sam svoje srecom unijele u kucu...kisa nam pada evo vec 2 sedmice,bez prestanka..na planinama se bijeli snijeg..jutra su prilicno hladna..u nedjelju sam smjestila i pelargonije,New Guinea sam unijela u stubiste pa cu vidjeti da li ce opstati preko zime..bas bi bilo lijepo!
Napolju ostaju samo Sedium,Krizantemi i Ciklamini..

tasa

tasa
zaslužni član
zaslužni član

ja sam sve unela ostali adami,fikus,slonovo uvo i juka

mena

mena
moderator
moderator

Razmisljate li o unosenju biljkica i gdje sa njima..Moram priznati mene je vec pocelo da zabrinjava..

http://biljke.bosnianforum.com/

voki

voki
počasni član
počasni član

Koliko sam ove godine nabavio i proizveo novih biljaka nema šanse da sve smestim u kuću... Razmišljam da neke biljke kao što su lantane, turnere, clitoria... od kojih sam sakupio seme ostavim vani pa na proleće da sejem ponovo.

mena

mena
moderator
moderator

Nemoj lantanu napolje,sto je starija i veca ima vise cvjetova,,ipak ti nju negdje smjesti..

http://biljke.bosnianforum.com/

voki

voki
počasni član
počasni član

Znam Mena i žao mi je svih biljaka da propadnu, ali u krajnjoj nuždi ako ne uspem da im nađem smeštaj moraću žrtvovati neke biljke.

mena

mena
moderator
moderator

Ja sam nesto kombinovala po saksijama,tako npr,kod velike dracene stavila dvije agloneme i od tri saksije sve u jednoj.. Very Happy

http://biljke.bosnianforum.com/

lepa kata

lepa kata
počasni član
počasni član

Znam Mena i žao mi je svih biljaka da propadnu, ali u krajnjoj nuždi ako ne uspem da im nađem smeštaj moraću žrtvovati neke biljke.

Sve što hoćeš da žrtvuješ stavi u paket pa kod Kate Very Happy . Ja sam obezbedila mesto u negrejanoj prostoriji, a ionako nemam lantanu i ostale koje hoćeš da žrtvuješ

JeJa

JeJa
počasni član
počasni član

Nemoj da žrtvuješ, daj na čuvanje.. i onako je na svega 4 meseca.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 3]

Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu